ورق گالوانیزه چیست؟ ورق گالوانیزه

کارخانههای تولیدکننده ورق گالوانیزه این مدل از محصولات را در فرمهای مختلفی تولید میکنند. این مدل از ورقهای گال

توسط مدیر سایت در 16 اسفند 1402

کارخانههای تولیدکننده ورق گالوانیزه این مدل از محصولات را در فرمهای مختلفی تولید میکنند. این مدل از ورقهای گالوانیزه پس از تولید، با یک لایه رنگ الکتروستاتیک پوشانده میشوند. از تفاوت ورق گالوانیزه با ورق رنگی میتوان به وزن آنها هم اشاره کرد؛ زیرا ورقهای گالوانیزه ضخامت بیشتری در مقایسه با ورقهای رنگی داشته و به همین دلیل از وزن بیشتری هم برخوردار هستند. منظور از فشار در ساخت ورقه های روغنی، عبور دادن غلتک هایی از روی مواد اولیه این ورق ها و در نتیجه بیشتر شدن طول و عرض آن ها و کمتر شدن ضخامت آن ها می باشد. فرایند ساخت ورق های گالوانیزه پیچیده تر است، در نتیجه هزینه تولید آن ها نیز بیشتر از ورق های روغنی است؛ البته، عاملی که در قیمت هر دو ورق در هنگام فروش تاثیر بسزایی می گذارد، سایز ورق ها، ضخامت و وزن آن ها می باشد که باعث میشود قیمت متفاوتی با یکدیگر داشته باشند. ورق های گالوانیزه به دلیل وجود ماده روی به عنوان پوشش آن ها، دارای سطح نقره ای رنگ هستند و به براقی ورقه های روغنی نیستند. ​Th᠎is c᠎onte nt was  done by GSA Con᠎tent G enerator DE᠎MO!

مشاورین و کارشناسان با در نظر گرفتن تمامی عوامل تاثیرگذار در قیمت ورق گالوانیزه اصفهان، قیمت روز این فراورده را به صورت لحظه ای در اختیار شما قرار خواهند داد. دیگر تفاوت ورق روغنی با گالوانیزه، در طول عمر آن ها می باشد. همچنین در صورت نیاز به کسب اطلاعات بیشتر و یا خرید انواع ورق گالوانیزه، میتوانید با کارشناسان ما در مهدفولاد تماس بگیرید. ضخامت ورق های گالوانیزه و ورق های روغنی نیز با یکدیگر متفاوت هستند. نکته مهم این است که ورقهای گالوانیزه با ضخامت کمتر، مقاومت کمتری در برابر زنگزدگی دارند و با افزایش ضخامت این ورقها، مقاومت آنها نیز افزایش پیدا میکند. به منظور پاسخ به این پرسش که ورق گالوانیزه چیست، باید گفت که این دسته از ورقها نوعی ورق فولادی هستند که بر روی آنها از فلز روی برای افزایش مقاومت در برابر خوردگی و زنگزدگی استفاده شده است. این دسته از محصولات زیبایی ظاهری و مقاومت قابلتوجهی در برابر خوردگی دارند.

ورق های گالوانیزه نیز مانند ورق های روغنی بر اثر فشار عبور دادن غلتک ها از روی مواد اولیه ساخته می شوند اما، پس از اینکه فرآیند روغن کاری آن ها انجام شد، یک لایه از ماده روی بر روی آن ها به عنوان پوشش اضافه می شود. پوشش روغنی که بر روی ورقه های فولادی قرار می گیرد، می تواند تا چندین ماه این ورقه ها را از زنگ زدگی در امان نگه دارد اما، ورق های گالوانیزه مدت زمان بیشتری از زندگی زدگی و خوردگی در امان هستند. اگر علاقهمند هستید تا برای خرید ورق گالوانیزه اقدام کنید، میتوانید از طریق وبسایت آهنچی برای خرید این دسته از محصولات اقدام کنید. در این مطلب از وبسایت آهنچی قصد داریم تا به این پرسش پاسخ دهیم که ورق گالوانیزه چیست و این دسته از محصولات چه کاربردهایی دارند. وبسایت آهنچی که یکی از بزرگترین فروشگاههای اینترنتی است، این امکان را به وجود آورده است تا بتوانید طیف گستردهای از محصولات فولادی از جمله انواع ورق گالوانیزه را با بهترین قیمت از طریق این وبسایت خریداری کنید. قیمت ورق گالوانیزه در مشهد متغیر است و تحت تأثیر عوامل مختلفی از جمله تقاضا و عرضه در بازار، نرخ ارز، و تغییرات در هزینههای تولید قرار دارد.

ورق گالوانیزه رول شده در عرض های 1000 و 1250 میلیمتر تولید و عرضه می شود. همچنین قیمت مناسب و وزن سبک از دیگر مزایای این ورق هستند. 2. نرخ تبدیل ارز: برای تولید ورق گالوانیزه، نیاز به مواد اولیه و تجهیزاتی دارد که باید از کشورهای دیگر وارد شوند. در صورتی که محصول مورد نظر خود را پیدا نکردید و یا احتیاج به مشاوره بیشتر در زمینه خرید و فروش این ورق داشتید، کارشناسان فولادسل با شماره تماس 74486-021 پاسخگوی شما خواهند بود. این موضوع زمانی تشدید پیدا می کند که برای اضافه کردن روی به عنوان پوشش بر روی ورقه های روغنی، از روش شناوری استفاده شود که نسبت به روش الکترولیت ظاهر ورقه ها کدر تر خواهد بود. با توجه به بالا بودن دمای این استخرها، روی به سطح ورق های فولادی نفوذ می کند. روش دیگر اضافه کردن روی به ورقه های روغنی به روش الکترولیت است که در آن با کنترل بیشتری پوشش روی به ورق های روغنی اضافه می شود. ابعاد ورق گالوانیزه از موارد بسیار موثر بر قیمت آن است. در مقاله تفاوت ورق گالوانیزه سرد و گرم چیست، بیشتر درباره تفاوت این دو روش بخوانید. اگر برای گالوانیزه کردن قطعات فولادی از روش گرم استفاده شود، لازم است که پس از انجام آن، قطعات فولادی سرد شوند، به همین منظور آنها را بلافاصله در آب و یا محلول دی کرومات سدیم غوطهور میکنند که مرحله خنک سازی (Quenching) نامیده میشود.  C​on tent has been cre᠎ated by GSA Cont ent ​Generator  DEMO.

بسیاری از افراد تصور می کنند ورق روغنی همان ورق گالوانیزه است زیرا ماده اصلی ساخت هر دوی آن ها یکی است اما، باید گفت ورق های گالوانیزه از ورق های روغنی ساخته می شوند و آن ها درنهایت با یکدیگر متفاوت هستند. ورق های روغنی در برابر شرایط محیطی و رطوبت پس از مدتی دچار زنگ زدگی می شوند اما، ورق های گالوانیزه توانایی تحمل بیشتری دارند و به همین دلیل از آن ها در مناطقی که رطوبت آب زیاد است استفاده می شود. ورقهای گالوانیزه به خاطر وزن سبکی که دارند و مقاومت زیادشان در برابر شرایط آبوهوایی، برای ساخت سقف، دیوار، حفاظ و سازههای ساختمانی مختلف مورد استفاده قرار میگیرند. توجه داشته باشید که قیمتها ممکن است به تغییرات بازار و شرایط مختلف مرتبط با محصول مرتبط باشند. هر کدام از این روش ها مزایا و معایبی دارند و با توجه به کاربردی که از آن ها انتظار می رود بهتر است از نوع خاصی از این ورق ها استفاده شود. همانطور که بیان کردیم، ورق گالوانیزه یکی از محصولات پرکاربرد در صنایع مختلف است و مزایای گوناگونی دارد.

یکی از مهمترین کاربردهای ورق گالوانیزه در ساخت سقف، دیوار، حفاظ و سازههای ساختمانی است. تفاوت ورق روغنی و گالوانیزه در چیست؟ بیشتر بخوانید: تختال چیست؟ معایب روش گالوانیلینگ نسبت به روشهای دیگر گالوانیزاسیون عبارتند از هزینه تولید بیشتر و سرعت تولید کمتر. در این مطلب از سایت آهنچی به این پرسش مهم پاسخ دادیم که ورق گالوانیزه چیست؟ این تمایزها باعث می شوند کاربرد هریک از این ورق ها نیز با دیگری متفاوت شود. مناسبترین شیوه برای خرید ورق گالوانیزه به صورت کیلویی یا متری، استفاده از خدمات مشاوره، راهنمای خرید و سیستمهای خرید غیر حضوری است که توسط شرکتهای بازرگانی معتبری چون فولادسل عرضه میشوند تا مطمئن شوید که بهترین قیمت و کیفیت را دریافت میکنید. این محصولات معمولاً بهصورت رول توسط کارخانههای تولیدکننده عرضه میشوند و اگر بخواهید آنها را در حالت برش خورده یا شیت تهیه کنید، بهتر است خرید ورق گالوانیزه را از شرکتهای بازرگانی انجام دهید.

همچنین عموما وزن رول های ورق گالوانیزه بین 5 تا 7 تن می باشد. در این بخش میتوانید قیمت ورق گالوانیزه در انواع برند ها و کارخانه های موجود در ایران را مشاهده کنید. ورق های گالوانیزه به منظور تزئین و برای افزایش مقاومت در مقابل خوردگی رنگ آمیزی می گردند. ورق هموراه مزایای فراوانی در تولیدات گوناگون دارد که می تواند سهولت و سرعت در تولید را مراتب افزایش دهد. پوشش روی مورد استفاده در ورق فولادی، از این دسته از محصولات در برابر خوردگی و زنگزدگی محافظت میکند. همین امر اهمیت اطلاع از قیمت روز ورق گالوانیزه را چند برابر میکند. به این نکته دقت کنید که خوردگی ها و مشکلاتی که در ورق های گالوانیزه و روغنی ممکن است پیش بیاید، احتمال دارد با چشم دیده نشود و آثار آن در دراز مدت خود را نشان دهد. ورق عرشه فولادی: یکی از انواع ورق گالوانیزه بر اساس فرمینگ، ورقهای عرشه فولادی است. برای ساخت ورق های گالوانیزه بر روی ورقه های روغنی، یک لایه از ماده روی به عنوان پوشش اضافه می شود تا ورق گالوانیزه ساخته شود.منبع
آخرین مطالب
مقالات مشابه
نظرات کاربرن